Košarka
23

Košarkaši BiH upisali i treći poraz na pripremama za Eurobasket

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prijateljskoj utakmici u Istanbulu od selekcije Turske rezultatom 66:58. Večerašnji poraz treći je u nizu selekciju koju je nedavno pred Eurobasket okupio Duško Ivanović.

Prvu dionicu smo večeras odigrali zrelo i dobro, a istakao se odlični Peršić. Na prvu pauzu otišli smo sa košem prednosti 20:19.

U drugom periodu uslijedio je neobjašnjiv pad. Za deset minuta igre bh. košarkaši postigli su svega osam koševa, te protivniku dozvolili da na pauzu ode sa prednošću od 17 poena.

U nastavku susreta smo zaigrali bolje i uhvatili rezultatski priključak, ali do preokreta ipak nismo uspjeli. Završilo je 66:58 u korist Turske.

Prije Turaka naše košarkaše porazili su i Gruzijci, odnosno Hrvati. Bosna i Hercegovina će u Istanbulu snage još odmjeriti i sa selekcijama Grčke i Tunisa.