Košarkaši BiH pobijedili Sloveniju 80:79

3.8.2012. u 22:43
1.191
39
1.191
Košarkaši BiH savladali su u 1. kolu pripremnog turnira u Ljubljani domaću selekciju Slovenije rezultatom 80:79.
Vodili su naši tokom cijelog susreta, a najbolju su igru pružili u prvoj četvrtini kad su napravili razliku od 12 poena (31:19). Slovenci su u drugoj četvrtini zaigrali nešto bolje te su na poluvrijeme otišli uz zaostatak od šest poena (46:52).

Naši košarkaši su u trećoj dionici uspjeli sačuvati stečenu prednost u prvom dijelu, te se u završnu četvrtinu ušlo uz rezultat 69:63 za našu reprezentaciju. No, u dramatičnoj završnici su i Slovenci mogli do pobjede, ali smo mi na kraju bili i sretniji i spretniji. Slovenci su pred sam kraj susreta izjednačili rezultat, ali smo na kraju ipak pobijedili jednim poenom razlike, 80:79.

U ranijem terminu na istom turniru selekcija Srbije je bez većih problema savladala selekciju Hrvatske 90:74. Naša reprezentacija će u subotu odmjeriti snage sa selekcijom Srbije (18 sati), dok u nedjelju igramo sa Hrvatskom (20:45 sati).