KK Bosna savladala Slobodu i osvojila Kup BiH

20.2.2010. u 21:53
0
6
0
Igrači KK Bosne novi su osvajači Kupa BiH nakon što su u finalu takmičenja odigranog u Čapljini pred nekoliko stotina gledatelja savladali ekipu Slobode rezultatom 84:68 (23:23, 19:19, 32:9 10:17).
Prva četvrtina protekla je u izjednačenoj igri, sa dobrim napadima i čvrstim odbranama obje ekipe. Niti jedna ekipa nije uspjela napraviti veću rezultatsku prednost i igralo se koš za koš. Na prvu pauzu otišlo se rezultatom 23:23.

Onako kako je završena prva četvrtina počela je druga. Nakon ujednačene igre, Sloboda tri minute do kraja četvrtine odlazi na tri poena prednosti. U tim je trenucima Sloboda dominirala pod obručima skupivši devet skokova naspram Bosninih šest. Nakon toga Sloboda pogađa tricu za 40:36.

Bosna se poslije toga i pravi seriju od 8:0. Posljednje poene u prvom poluvremenu postiže Rakočević koji sa linije za slobodna bacanja zaokružuje napad trećim poenom nakon što je postigao sjajan koš uz faul.

U posljednjim trenucima Suljagić zakucava za konačnih 42:42 u prvom poluvremenu.

Treća četvrtina bila je i prelomna. Bosna predvođena Šehovićem koji je postigao tri trice pravi razliku koja se do kraja treće četvrtine konstantno povećavala. Treći period utakmice završio je rezultatom 32:9 i već je tada bilo jasno da će igrači Bosne podići pobjednički pehar.

Posljednju četvrtinu Bosna je odigrala rutinski, a prednost se u određenim momentima povećavala i do 25 poena.

Najefikasniji kod Bosne bili su Šehović sa 18 i Rakočević sa 16 poena, a kod Slobode Adamović sa 15 i Albijanić sa 14 poena.