Košarka
2

Juniori Sparsa treći na kvalifikacionom turniru Eurolige

FENA
Mladi košarkaši sarajevskog Sparsa osvojili su treće mjesto na kvalifikacionom turniru juniorske Eurolige u Rimu.

U susretu za plasman juniori Sparsa večeras su pobijedili ekipu njemačkog Bamberga sa 78:48.

Najefikasniji u redovima Sparsa bili su Edin Atić sa 21 i Amar Gegić sa 15 poena.

U grupnoj fazi takmičenja Sparsi su u prva dva susreta pobijedili italijanske ekipe Armani iz Milana sa 75:56 i Virtus iz Bologne sa 76:60, dok su u meču za prvo mjesto u grupi u poraženi od španske Unicaje iz Malage sa 82:67.

Ovim porazom Sparsi su ostali bez plasmana u finale i borbe za završni turnir Eurolige u Madridu.

U finalu u 19.30 sastaju se Stellazzurra Basketball Academy Roma - Unicaja Malaga, a pobjednik će se plasirati na završni turnir koji će se igrati u maju 2015. godine.