Košarka
22

Igokea treći put zaredom prvak BiH u košarci

Široki nije uspio parirati forizovanoj Igokei koja je ubjedljivim trijumfom odbranila naslov prvaka BiH.

Rezultat večerašnje utakmice igrane u Aleksandrovcu glasio je 82:58 u korist Igokee što je značilo pobjedu sa 3:0 u finalnoj seriji.

Širokobriježani tokom uvodnih pet minuta nisu uspjeli postići koš i već tad je bilo jasno ko će dominirati na večerašnjoj utakmici.

Nakon prve četvrtine Igokea je imala ugodnih plus deset, 24:14. Široki se početkom drugog perioda približio na minus pet, ali je do poluvremena Igokea vratila plus 12, pa se na pauzu otišlo s rezultatom 44:32.

U nastavku je prednost ubrzo otišla i na plus dvadeset, pa gosti do kraja nisu imali nikakve šanse. Brady Heslip je predvodio Igokeu u ovom susretu sa 24 poena, Duško Bunić je dodao 18, dok je kod Širokog Katić ubacio 14 poena.