Košarka
0

Igokea slavila protiv Zadra u gostima

U 8. kolu ABA lige bosanskohercegovački predstavnik Igoeka je u gostima savladala Zadar rezultatom 90:83.

Igokea je ovom pobjedom prekinula niz od tri uzastopna poraza. Tim iz Aleksandrovca sada ima učinak od četiri pobjede i četiri poraza, dok Zadar sada ima tri pobjede i pet poraza.

Domaćin je bolje otvorio meč i bio je u vodstvu cijelim tokom prve četvrtine. Ipak, Igokea do odlaska na odmor dolazi do preokreta. Utakmica je tokom treće dionice bila ujednačena i nijedan tim nije imao više od pet poena razlike.

Na otvaranju četvrte četvrtine Igokea je stigla do nove prednosti koju nije ispuštala do kraja meča i slavila je sa konačnih 90:83.

Igokeu je predvodio Rikić sa 17 poena, a pratio ga je Robinson sa 14 poena. Najbolji strijelac domaćeg tima, kao i ovog meča, bio je Ramljak sa 18 poena.

Igokea je trenutno peta, dok je Zadar sedmi, ali pošto se radi o prvom meču 8. kola, teško je za očekivati da će ova dva tima zadržati trenutne pozicije.