Play-off za prvaka
0

Igokea na Pecari pobijedila Široki i izjednačila rezultat

Sarajevo-x.com
U dvorani Pecara je odigrana druga utakmica finala play-offa za prvaka BiH u košarci. Snage su odmjerili ekipe Široki TT Kabeli i Igokea, a uspješnija je bila ekipa iz Aleksandrovca rezultatom 76-70.

U prvom dvoboju je slavio Široki TT Kabeli. Ta pobjeda je iznenadila mnoge, jer su "Igosi" igrali na svom parketu i izgubili prednost domaćeg terena.

Prvo poluvrijeme utakmice je nakon velike borbe završeno neriješeno rezultatom 30:30. Igokea je u nastavku stvorila prednost, koja je u jednom trenutku iznosila i 12 poena razlike. Širokobriježani su nakon toga stizali rezultat.

U jednom trenutku je razlika bila samo jedan poen, a u nekoliko navrata po četiri poena razlike. Gosti su potom ponovo gradili veće vodstvo. "Igosi" su na kraju slavili rezultatom 76-70 i vratili prednost domaćeg terena. Treća utakmica se igra za tri dana na parketu večerašnjih pobjednika. Najbolji igrač u ekipi Igokee je bio Harvey, koji je pored 20 poena upisao i 17 skokova.

Široki TT kabeli - Igokea, 70-76