Eurobasket 2011
0

Hrvatska bolja od Crne Gore rezultatom 87:81

Hrvatska košarkaška reprezentacija savladala je Crnu Goru sa 87:81 u 3. kolu grupe C Evropskog prvenstva u Litvaniji i tako došla do druge pobjede na takmičenju.

Nakon dana pauze i poraza od Makedonije, izabranici Josipa Vrankovića odigrali su dosad najkvalitetniju utakmicu na takmičenju i došli do vrijedne pobjede.

Bila je to utakmica u kojoj je Hrvatska vodila od početka do kraja. Nakon prve četvrtine imali smo plus 8 (24:16), na poluvremenu plus 4 (46:42), da bi najveća prednost naših u nastavku iznosila 15 koševa (60:45) četiri i pol minute prije kraja treće četvrtine. U posljednjoj četvrtini Crnogorci su nam se uspjeli najviše približiti na tri koša zaostatka (80:77), ali je potom koš Ante Tomića odveo Hrvatsku na mirniju razliku minutu i devet sekundi prije kraja.

Junaci susreta bili su Ante Tomić koji je ubacio 26 koševa uz 8 skokova, te kapetan Marko Popović koji je zabio 23 koša od čega sedam iz trica (trice 7/11). Sjajan je u razigravanju momčadi bio Dontaye Draper koji je uz 9 koševa upisao čak 12 asistencija.

Kod Crne Gore najefikasniji je sa 18 koševa bio Goran Jeretin, dok je Vladimir Dragičević ubacio 17 koševa.

BiH i Hrvatska igraju svoju utakmicu u nedjelju, a susret je na rasporedu u 20h.

Eurobasket, 3. kolo:

Grupa C

Finska – BiH 92:64 Grčka – Makedonija 58:72 Hrvatska – Crna Gora 87:81

Redoslijed: 1. Grčka 2-1, 2. Makedonija 2-1, 3. Hrvatska 2-1, 4. Finska 1-2, 5. Crna Gora 1-2, 6. BiH 1-2

Grupa D

Ukrajina – Bugarska 67-56 Slovenija – Gruzija 87-75 Rusija – Belgija 79-58

Redoslijed: 1. Rusija 3-0, 2. Slovenija 3-0, 3. Gruzija 1-2, 4. Ukrajina 1-2, 5. Bugarska 1-2, 6. Belgija 0-3