NBA liga
0

Houston i dalje bez pobjede

Košarkaši Miami Heata došli su do pete pobjede u sedmom dvoboju NBA sezone, pobijedivši u svojoj dvorani New Jersey Netse 101-89.

Izjednačenu utakmicu igrači Erika Spoelstre riješili su u trećoj četvrtini, kada su serijom 25-10 odveli rezultat u sigurne vode. Dwyane Wade bio je najkorisniji domaći igrač s 29 koševa i 10 skokova, no spomenutu je seriju nadahnuo LeBron James postigavši u trećoj četvrtini 14 od svoja 23 koša. Dodao je učinku i devet asistencija. Chris Bosh završio je utakmicu s 21 košem.

Orlando Magic upisao je prvu gostujuću pobjedu u sezoni na nezgodnom gostovanju kod Charlotte Bobcatsa. Dwight Howard s 22 koša i osam skokova predvodio je svoju ekipu do 91-88 pobjede. Pobjeda floridske ekipe tim je značajnija ako se zna da je izborena bez Jameera Nelsona, te bez Vincea Cartera u završnici. Obojica su povrijeđeni.

U teksaškom derbiju San Antonio je kao domaćin nakon produžetka nadigrao Houston Rocketse 124-121. Houston tako ostaje jedina ekipa bez pobjede na startu sezone. Njihov omjer (0-5) najgori je u njihovih posljednjih 11 godina postojanja.

Tony Parker bio je igrač odluke u produžetku zabivši sedam od svog 21 koša. Dodao je učinku i 14 asistencija. Najbolji strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je Manu Ginobili s 28 koševa. Gosti su u poluvremenu ostali bez prvog razigravača i ponajboljeg igrača Aarona Brooksa, koji je povrijedio lijevi zglob.

Za razliku od Rocketsa, najbolji start u sezonu u vlastitoj historiji imaju New Orleans Hornetsi, koji su i šestu uvodnu utakmicu sezone dobili u Milwaukeeju kod Bucksa. Bilo je 87-81 za goste, koji su, uz Atlanta Hawkse i LA Lakerse, jedina dosad neporažena ekipa u ligi. David West bio je najbolji strijelac u redovima pobjednika s 25 koševa.

NBA liga, subota:

Miami – New Jersey 101-89 (Morrow 25k, 7s / Wade 29k, 10s) Charlotte – Orlando 88-91 (Wallace 25k, 14s / Howard 22k, 8s) Washington – Cleveland 102-107 (Thornton 23k, 6s / Williams 28 k) San Antonio – Houston 124-121, produžetak (Parker 21k, 14s, Ginobili 28s / Scola 20k, 8s Utah – LA Clippers 109-107, produžetak (Williams 30k, 8s, 7a / Kaman 23k, 7a) Milwaukee – New Orleans 81-87 (Bogut 19k, 14s / West 25k, 6s) Dallas – Denver 92-103 (Terry 26k / Anthony 27k, 5s) Portland – Toronto 97-84 (Roy 26k / Calderon 12k, 4s, 4a) Sacramento – Memphis 91-100 (Evans 30k, 8s, 5a / Gay 32k, 9s)