Košarka
0

Heat slavio 25. u nizu, povratak povratak Bryanta, Gasola i Parkera

Košarkaši Los Angeles Lakersa iznenađujuće su poraženi u svom Staples Centeru od Washington Wizardsa 103-100 u utakmici u kojoj su im se nakon povreda vratili Kobe Bryant i Pau Gasol.

Washington se uspio vratiti nakon 18 koševa zaostatka u drugom poluvremenu, a na kraju je Bryant u završnici promašio dva šuta koja su mogla odvesti utakmicu u produžetak.

Gasol se u sastav Lakersa vratio nakon 20 propuštenih utakmica zbog povrede desnog stopala, a Bryant nakon dva propuštena susreta zbog povrede lijevog zgloba. Washington su do sedme ovosezonske gostujuće pobjede predvodili Trevor Ariza sa 25 koševa (7 trica) i John Wall sa 24 koša i 16 asistencija. Kod Lakersa je Bryant ubacio 21 koš uz 11 asistencija, Dwight Howard je zabio 20 koševa uz 15 skokova, dok je Gasol u povratničkom susretu za 20 minuta igre upisao 4 koša i 8 skokova.

Na parkete se nakon osam propuštenih utakmica zbog povrede zgloba vratio i razigravač San Antonio Spursa Tony Parker, te je vodio svoju ekipu do domaće 104-97 pobjede nad Utahom u produžetku. Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda za Spurse, kao i 900. jubilarna u karijeri za njihovog trenera Grega Popovicha, koji je tako postao tek 12. trener u historiji NBA lige s toliko trijumfa. Utakmicu je u produžetak odveo Utahov Marwin Williams tricom sa zvukom sirene, ali je na kraju Parker s 22 koša odveo Spurse do trijumfa. Kawhi Leonard je ubacio 21 koš, a Tim Duncan 19 koševa uz 16 skokova kod teksaškog sastava. U redovima Utaha prednjačio je Mo Williams sa 23 koša.

Miami Heat je svoju 25. uzastopnu pobjedu ostvario na parketu American Airlines Arene protiv Detroita 103-89. Heat je sada samo osam pobjeda udaljen od izjednačavanja rekorda Los Angeles Lakersa od 33 uzastopne pobjede iz sezone 1971/72. Heat se po ko zna koji put ove sezone vratio iz gubitničke pozicije, budući su u prvom dijelu Pistonsi vodili sa 11 koševa razlike. Heat je imao petericu igrača sa dvocifrenim brojem koševa, a predvodio ih je LeBron James sa 29 koševa, 8 skokova i 8 asistencija. Dwyane Wade zabio je 19, Ray Allen i Mario Chalmers 11, a Norris Cole 10 koševa. Pitonsima je, pak, ovo bio deseti uzastopni poraz, a predvodio ih je Greg Monroe sa 23 koša i 15 skokova.

New York Knicksi osigurali su plasman u doigravanje gostujućom 99-94 pobjedom nad Torontom, kojom su prekinuli niz od tri uzastopna poraza u međusobnim mečevima. Carmelo Anthony je vodio povredama prorijeđenu ekipu Knicksa sa 37 koševa, dok je Kenyon Martin gađao 9-10 iz igre, te je susret završio sa 19 koševa i 11 skokova. Raptorse je predvodio bivši igrač Cibone Alan Anderson sa učinkom karijere od 35 koševa, od kojih je 20 zabio u trećoj četvrtini. Raptorsi su izgubili 11 od posljednjih 14 utakmica, uključujući tri u nizu.

Oklahoma City slavio je na gostovanju kod Orlanda u Amway Centeru 97-89. Kevin Durant i Russell Westbrook zabili su 21 od Thunderovih 27 koševa u posljednjoj četvrtini za prekid mini-serije od dva vezana poraza. Durant je susret završio sa 25 koševa, Westbrook je 18 od ukupno njih 19 ubacio u drugom poluvremenu, dok je Serge Ibaka susret okončao sa 14 koševa, 13 skokova i 5 blokada.

Minnesota Timbewolvesi deklasirali su Phoenix Sunse u gostima sa 117-86 predvođeni Andrejem Kirilenkom koji je upisao 20 koševa i 7 skokova. Dante Cunningham ubacio je 18 koševa s klupe za rezerve, dok je Ricky Rubio odigrao sjajan all-round susret sa 12 koševa, 8 asistencija, 6 skokova i 5 ukradenih lopti. S druge je strane kod poraženih Sunsa najbolji bio Goran Dragič sa 13 koševa i 10 asistencija.

NBA liga, petak:

Indiana - Milwaukee 102-78 (Hansbrough 22k, 12s, George 20k, 8s, 6a / Ellis 22k) Orlando - Oklahoma City 89-97 (Harkless 25k, 9s / Durant 25k, 8s, Westbrook 19k, 9a) Toronto - New York 94-99 (Anderson 35k / Anthony 37k, Martin 19k, 11s) Miami - Detroit 103-89 (James 29k, 8s, 8a, Wade 19k / Monroe 23k, 15s) Atlanta - Portland 93-104 (Smith 24k, 10s / Matthews 28k, Aldridge 20k, 13s) Houston - Cleveland 116-78 (Harden 20k, Robinson 15k / Livingston 14k) New Orleans - Memphis 90-83 (Lopez 23k, 10s, Davis 18k, 15s / Conley 20k)

San Antonio - Utah 104-97, produžetak (Parker 22k, 5a, Leonard 21k, 8s / Mo Williams 23k, 8a) Dallas - Boston 104-94 (Wright 23k, 8s, Nowitzki 22k, 7s / Garnett 16k, 12s) Phoenix - Minnesota 86-117 (Scola 17k, 12s / Kirilenko 20k, 7s, Cunningham 18k, 8s) LA Lakers - Washington 100-103 (Bryant 21k, 11a / Ariza 25k, Wall 24k, 16a)