Košarka
0

Heat prosuo petnaest razlike protiv Knicksa

New York Knicksi sve više dokazuju da su dovođenjem Carmela Anthonyja i Chaunceyja Billupsa u svoje redove napravili dobar posao. Osjetio je to i Miami Heat.

Jakom odbranom Knicksi su slavili na gostovanju u American Airlines Areni u kojoj su domaćina zadržali na 86 poena, ubacivši im pet više. Billups (16 koševa) je pogodio ključnu tricu, Knicksi napravili seriju 13-2 pred kraj utakmice, a Amar'e Stoudemire (16 poena, deset skokova) "stisnuo" svoju jedinu blokadu sedam sekundi prije isteka vremena LeBronu Jamesu (27 koševa, sedam skokova) odbranivši minimalnu prednost svoje ekipe. U dvoboju u kojem su Knicksi kaskali i petnaest koševa, Carmelo Anthony ponio je naslov najboljeg strijelca završivši ogled s 29 ubačenih koševa i devet uhvaćenih lopti. Poraz je Miamiju bio prvi domaći nakon niza od sedam pobjeda.

Za razliku od drugoplasirane momčadi Istočne konferencije, San Antonio Spursi, omjerom najbolja momčad zapada i cijele NBA lige, dodatno su popravili svoj učinak pobjedom protiv Memphis Grizzliesa. Slavlje 95-88, u koje je Emanuel Ginobili utkao 35 poena, šest skokova i osam asistencija, bilo im je 49. u sezoni u kojoj imaju i deset poraza. Sjajni argentinski košarkaš osamnaest poena ubacio je u posljednjoj četvrtini dvoboja kojeg su Spursi dočekali s izjednačenjem klupskog rekorda sezone od 21 uzastopne pobjede kod kuće.

Utakmicu su obilježile i dvije povrede, ona francuskog playmakera Tonyja Parkera (zglob), ali i sudije Tommyja Nuneza Jr. koji je ostao ležati na parketu nekoliko minuta nakon sudara s Tonyjem Allenom. Odsvirao je do kraja poluvremena, no poslije se nije vraćao u utakmicu.

Dallas Mavericksi su uz 31 poen i 13 skokova Dirka Nowitzkoga slavili u Torontu kod Raptorsa. Pobjeda 114-96 šest im je uzastopna i šesnaesta u posljednjih sedamnaest utakmica.

Pojedinačni učinak dana pripada Minnesotinom Kevinu Loveu. Ostvario je krilni centar Timberwolvesa, u slavlju 126-123 protiv Golden State Warriorsa, svoj 46. uzastopni double-double učinak. Ovaj puta izgradio ga je na 37 poena i 23 uhvaćene lopte pod obručima.

NBA liga, nedjelja:

San Antonio - Memphis 95-88 (Ginobili 35p, 6s, 8a, 4il, Duncan 12p, 8s, 5bl / Randolph 24p, 17s, 5a) Miami - New York 86-91 (James 27p, 7s, 5a, 5il / Anthony 29p, 9s, Stoudemire 16p, 10s) Orlando - Charlotte 100-86 (Howard 20p, 10s, Bass 17p, 4s / Jackson 35p, 6s) Toronto - Dallas 96-114 (Calderon 15p, 8s, 8a / Nowitzki 31p, 13s, Marion 20p, 6s) Cleveland - Philadelphia 91-95 (Hickson 22p, 16s / Holiday 13p, 6s, 9a, Brand 16p, 8s, 4il) Minnesota - Golden State 126-123 (Love 37p, 23s, Beasley 25p, 9s / Curry 33p, 11s) Portland - Atlanta 83-89 (Miller 20p, 7s, 4a / Johnson 22p, 4s, Crawford 23p, 6il) New Orleans - Houston 89-91 (West 22p, 9s, 5a / Martin 33p, 5s, 6il, 4ol, Lowry 18p) Indiana - Phoenix 108-110, produžetak (Granger 25p, 6a / Hill 34p, 9s, Gortat 17p, 11s) Oklahoma City - LA Lakers 87-90 (Westbrook 22p, 6s, 6a / Gasol 18p, 11s, Bryant 17p, 7a)