Eurobasket
0

Grčka pobijedila Hrvatsku rezultatom 76-68

Grčka je u drugom kolu grupe A Evropskog prvenstva u Poljskoj savlada reprezentaciju Hrvatske rezultatom 76-68.

Kvalitetnija i snažnija Grčka znala je iskoristiti sve hrvatske poklone, te je vrlo brzo zakoračila prema pobjedi. U prvom dijelu je sjajno igrao Ioannis Bourousis koji je utakmicu završio sa 19 poena i osam skokova. Za dva poena je Bourousis gađao 6-8, a za tri 2-3.

Grčko odvajanje je krenulo početkom druge četvrtine i zaustavilo se na poluvremenu, na ogromnih 52-31. U četiri uvodne minute nastavka igrači Jasmina Repeše su donijeli nadu smanjenjem na 54-42, no Grci vođeni "mozgom" momčadi Spanoulisom u niti jednom trenutku nisu izgledali kako gube kontrolu utakmice.

Minutu i 50 sekundi prije kraja, tricom Nikole Vujčića, Hrvatska je došla na 71-65, ali tada Spanoulis postiže dva slobodna bacanja i tricu za 76-65 čime zaključuje priču ove utakmice.