Košarka
0

Goodyear liga: FMP osvojio naslov prvaka

FENA
Košarkaši FMP-a iz Železnika kod Beograda po drugi put pobjedici su regionalne Goodyear lige.

U finalnom susretu završnog turnira u Sarajevu FMP je u dvorani Mirza Delibašić KSC Skenderija, pred oko 2.500 gledalaca, savladao ekipu Partizana sa 73:72 (14:15, 22:14, 22:22, 15:21).

FMP: Vasić, Cvetković 9, Erceg 9, Jorović 3, Ilić 8, Krstović 15, Pupović, Marinović 15, Todorović, Rašić, Savanović 14, Samardžiski.

Partizan: Tripković 17, Bogdanović 4, Perović 6, Šuput 7, Stefanović, Bakić, Veličković, Milojević 14, Peković 5, Smiljanić 2, Božić 3, Cummings 14.

Košarkaši FMP priredili su iznenađenje i pobijedili prvog favorita lige, Partizana. Pobjedom u finalu u Sarajevu FMP je postao prvi klub kojem je pošlo za rukom da dva puta osvojio Goodyear ligu.

Nakon izjednačene prve četvrtine FMP je u 16. minuti serijom od 10:0 uspio doći do prednosti od osam poena (29:21). Do kraja četvrtine košarkaši FMP povećali su prednost za još jedan poen, a u posljednjim sekundama poluvremena Cummings je pogodio za smanjenje zaostatka svoje ekipe.

Početak trećeg perioda pripao je košarkašima Partizana, koji su nakon četiri minute uspjeli doći do poravnanja. Ostatak susreta protekao je uglavnom u izjednačenoj igri, a posljednji trenuci donijeli su pravu dramu. Marinovi će pogodio oba puta sa linije slobodnih bacanja za vodstvo FMP-a od 73:70, a u posljednjoj sekundi Peković je polaganjem samo uspio ublažiti poraz svoje ekipe.