Košarka
0

Goodyear liga: Drugi poraz košarkaša Bosne

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom pretrpjeli su drugi poraz u Goodyear ligi. Prvak BiH je u susretu trećeg kola regionalnog takmičenja poražen od predstavnika SCG, ekipe Vojvodina rezultatom 68:73 (18:21, 18:16, 8:17, 24:19).

Gosti iz Novog Sada su tokom cijele utakmice igrali bolje i imali rezultatsku prednost, koja je u jednom trenutku iznosila 14 poena. Košarkaši Bosne ASA BHT rezultatski su se približili samo na kraju poluvremena, kada su došli na svega jedan poen zaostatka.

Na početku trećeg perioda koševima Dozeta i Plisnića gosti su poveli sa 41:36, a do kraja četvrtine su došli do deset poena prednosti. Prednost gostiju je na početku posljednjeg perioda porasla na 14 poena, a Bosna je tek u finišu, koševima Gajića i Markovića uspjela ublažiti poraz.

Najefikasniji kod Bosne bili su Lance Williams sa 19, Gajić sa 15 i Marković sa 13 poena, a kod Vojvodine Plisnić sa 22, Dozet sa 15 i Kojadinović sa 11 poena.