Košarka
0

Goodyear Liga: Bosna ASA BHT - Široki Eronet 98:61

FENA
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom ostvarili su osmu pobjedu u Goodyear ligi. U susretu 17. kola regionalnog takmičenja Bosna ASA BHT je u dvorani Mirza Delibašić KSC Skenderija, pred oko 7.000 gledalaca, savladala Široki Eronet sa 98:61 (35:13, 19:20, 26:15, 18:13).

Studenti su lakše od očekivanog savladali momčad Širokog i ponovo se uključili u borbu za plasman u završnicu takmičenja. Od početka utakmica Bosne je u potpunosti diktirala tempo, a već u prvim minutama došla je do visoke prednosti.

Zahvaljujući dobroj igri na svim pozicijama domaći su iz minute u minutu povećavali prednost, koja je u finišu susreta iznosila 42 poena.

Najefikasniji kod Bosne bili su Lance Williams sa 17 i Kovačević sa 15 poena uz stopostotni šut, a kod Širokog Sesar sa 18 i Zadravec sa 13 poena.

U narednom kolu Bosna gostuje Geoplin Slovanu, dok Široki dočekuje Zadra.

GOODYEAR LIGA: REZULTATI 17. KOLA

SARAJEVO, 28. januara (FENA) - Rezultati susreta 17. kola košarkaške Goodyear lige:

Hemofarm - Crvena zvezda 80:74 Zadar - Vojvodina 81:77 Bosna ASA BH Telecom - Široki ERONET 98:61 Zagreb - Geoplin Slovan 71:81

U nedjelju igraju Partizan - Helios, Union Olimpija - Pivovarna Laško i FMP - Cibona.

1. Hemofarm 17 12 5 1371:1254 29
  2. Crvena zvezda 17 11 6 1340:1248 28
  1. Partizan 16 12 4 1280:1189 28
  2. FMP 16 11 5 1227:1131 27
  3. Vojvodina 17 10 7 1417:1365 27
  4. Geoplin Slovan 17 10 7 1309:1292 27
  5. Zadar 17 9 8 1399:1353 26
  6. Cibona 16 10 6 1279:1295 26