Košarka
6

Francuska pobijedila Tursku i plasirala se u četvrtfinale Eurobasketa

Posljednja reprezentacija koja je danas izborila plasman u četvrtfinale Eurobasketa je Francuska koja je u Lilleu rezultatom 76:53 porazila Tursku koja je samo početkom meča pružila kvalitetan otpor domaćinu.

Prva četvrtina pripala je Turskoj koja je na prvoj pauzi imala pola koša prednosti, a rezultat je glasio 18:17 u korist gostiju.

U drugom periodu predvođeni De Colom Francuzi su zaigrali mnogo bolje i do poluvremena uspjeli ostvariti prednost od deset koševa.

I u trećem periodu uslijedila je kanonada Francuske čiji igrači su jedan za drugim pogađali šuteve izvan linije 6,75. Do početka posljednje dionice Francuzi su pogodili čak deset šuteva za tri poena.

U posljednjoj dionici Francuska je igrala onoliko koliko je bilo dovoljno da zadrži prethodno stečenu prednost. Na kraju je završilo rezultatom 76:53.