Euroliga: Novi triler između Barcelone i Panathinaikosa pripao Grcima

16.4.2013. u 23:24
0
0
0
Još su jedan triler priredili košarkaši Panathinaikosa i Barcelone u sklopu treće utakmice četvrtfinala Eurolige. Grčka ekipa izborila je meč-loptu pobjedom 65-63.
Košarkaši Barcelone vjerojatno će sanjati Dimitrisa Diamantidisa ukoliko u konačnici izgube ovu seriju koja se igra na tri pobjede. Podsjetimo, prošle je sedmice neuništivi Grk tricom u posljednjim sekundama utakmice donio izjednačenje u seriji, a večeras (utorak) je tricom doveo svoju ekipu u vodstvo minutu prije kraja (64-63).

Barcelona je dvije minute i 20 sekundi prije kraja imala četiri poena zalihe (63-59), ali je do kraja ostala bez ubačaja.

Svega 31 sekundu prije kraja Stephane Lasme gubi loptu i daje Barceloni novu šansu da povede, ali Lasme ubrzo ispravlja grešku blokadom nad Juanom Carlosom Navarrom. U nastavku napada dvicu promašuje Šarunas Jasikevičius, a skok upisuje Panathinaikosov James Gist.

Barcelona pravi prekršaj, Gist ubacuje jedno bacanje pet sekundi prije kraja, promašuje drugo i Navarro ima priliku tricom čak i donijeti pobjedu katalonskom sastavu. No promašuje, i grčki sastav vodi s 2-1 u seriji.

Spomenimo i da su najbolji strijelci timova bili Michael Bramos kod domaćina (14 poena), te Navarro kod gostiju (17 koševa).

Četvrta, možda i posljednja, utakmica ovih dviju ekipa igra se za dva dana, također u Ateni.