Košarka
4

Euroliga: Lokomotiv Kuban pobijedio Barcelonu u produžecima i izborio petu utakmicu

Piše: Edin Isanović
U četvrtoj utakmici četvrtfinala košarkaške Eurolige Lokomotiv Kuban je u Barceloni slavio tek nakon produžetka rezultatom 80:92 i na taj način izborio petu odlučujuću utakmicu za plasman na Final Four.

Premda je Barcelona bila papirnati favorit i vodila je 2:1 u seriji, gosti su krenuli agresivno i prvu dionicu riješili u svoju korist rezultatom 21:19.

Rusi su i u drugoj četvrtini bili bolji na parketu i riješili su taj dio meča u svoju korist rezultatom 19:16 te su sa pet poena razlike otišli su na odmor.

U nastavku domaći kreću snažno. Barcelona je treću četvrtinu dominirala na parketu i slavili 19:11, da bi gosti posljednjih deset minuta nadokandili tri poena prednosti i slavili 25:22 za konačnih 76:76 pa je utakmica otišla u produžetke gdje su gosti potpuno razbili Barcelonu. Slavili su 16:4. Semafor je na kraju pokazivao 80:92.

Utakmicu je Randolph završio sa 28 poena za goste, dok je Navarro ubacio 19 poena za Barcelonu.

Peta utakmica igra se u utorak 26. aprila u Rusiji i odlučit će putnika u Berlin gdje su se već plasirali CSKA, Fenerbahče i Laboral.