Košarka
1

Euroliga: Evropski prvak posramljen u Milanu

Sramotan i težak poraz doživio je dvostruki uzastopni prvak Europe u košarci Olympiacos, koji je poražena na gostovanju kod Armani Emporio Milana s 81-51.

Olympiacos je svoju ulogu favorita i razlog zbog kojeg je dva puta uzastopno osvojio Euroligu pokazao samo u prvih 10 minuta utakmice, koje je dobio rezultatom 21-16. Međutim, Milan je idućih 20 minuta dobio rezultatom 47-19, te time riješio utakmicu i prije posljednje četvrtine, u kojoj je samo dodatno dotukao grčki sastav.

Keith Langford predvodio je talijanski sastav s 29 poena, četiri skoka i dvije ukradene lopte, dok je Daniel Hackett pridodao 17 koševa. Kod gostiju je Georgios Printezis bio jedini dvoznamenkasti po broju poena (12), dok je u potpunosti podbacio Vassillis Spanoulis, koji je pridodao svega osam svojih koševa, a uz to je i izgubio četiri lopte.

Izraelski Maccabi je ugostio Lokomotiv Kubanj, te je upisao i drugu pobjedu u Top 16 slavivši rezultatom 85-75. Sofoklis Schortsanitis je odigrao sjajnih 15 i pol minuta na parketu, za vrijeme kojih je ubacio 22 poena i uhvatio dva skoka. Goste je s 18 koševa predvodio Mantas Kalnietis.

Spomenimo i da je Partizan gostovao u Münchenu kod Bayerna i da je u jednom trenutku imao i 14 poena prednosti, no u konačnici je izgubio rezultatom 71-65.

Euroliga, Top 16, 2. kolo:

Grupa E

Fenerbahçe - Barcelona 73-76 Milano - Olympiacos 81-51

Tabela: 1. Barcelona 2-0, 2. EA Milan 1-1, 3. Olympiacos 1-1, 4. Panathinaikos 1-0, 5. Laboral Kutxa 1-0, 6. Fenerbahce 1-1, 7. Unicaja 0-1, 8. Anadolu Efes 0-1

Grupa F

Bayern – Partizan 71-65 Maccabi - Lokomotiv 85-75

Tabela: 1. Bayern 2-0, 2. Maccabi 2-0, 3. Real Madrid 1-0, 4. CSKA 1-0, 5. Galatasaray 0-1, 6. Žalgiris 0-1, 7. Lokomotiv 0-2, 8. Partizan 0-2