Košarka
0

Euroliga: CSKA Moskva bez većih problema savladala Barcelonu

Kyle Hines i Samardo Samuels (Foto: EPA)
U 3. kolu grupe F Top 16 faze Eurolige CSKA Moskva je na domaćem parketu rezultatom 93:82 slavila protiv Barcelone.

Ruski tim nije imao velikih problema u ovom meču, posebno se to odnosi na drugo poluvrijeme u kojem Barcelona ni u jednom trenutku nije imala prednost. Katalonci su posljednji put vodili početkom druge četvrtine kada je bilo 32:31. Od tada samo jednom su imali izjednačenje pri rezultatu 38:38.

Od početka drugog poluvremena CSKA je igrala sve bolje i neizvjesnost je bila se manja. Najmanja razlika u posljednjoj četvrtini bila je 11 razlike s kojom je meč i završio (93:82).

Cory Higgins je ubacio 20 poena za CSKA, a veliki doprinos ostavili su Miloš Teodosić i Vorontsevich sa po 16 poena. Na drugoj stani Navarro je sa 16 poena bio najbolji strijelac svog tima.