Košarka
0

Euroliga: Cedevita slavljem nad Efesom stigla do druge pobjede u TOP 16 fazi

U 4. kolu grupe E Top 16 faze Eurolige Cedevita je na domaćem parketu slavila protiv Anadolu Efesa rezultatom 84:80.

Ovo je druga pobjeda u historiji zagrebačkog tima kada su u pitanju utakmice Top 16 faze Eurolige. Prvu su zabilježili u gostima protiv Darussafake početkom godine.

Do pobjede u ovom meču Cedevita je stigla boljom igrom u drugom poluvremenu pošto je na semaforu nakon prve dvije četvrtine stajalo 47:47. Ključna je bila treća četvrtina u kojoj je Cedevita bila bolja sa šest razlike (18:12).

Bh. reprezentativac Nemanja Gordić za nešto više od 17 minuta provedenih na parketu ubacio je četiri poena za Cedevitu, te dodao dvije asistencije. Džanan Musa nije nastupio u domaćem timu koji su predvodili Marko Arapović i Miro Bilan sa po 16 poena.

Za goste je najviše ubacio Derrick Brown, ukupno 17 poena čemu je dodao i sedam skokova. Dario Šarić je imao vrlo dobar učinak upisavši 16 poena i četiri skoka.

Ranije je Lokomotiv Kuban na domaćem terenu rezultatom 76:67 slavio protiv Panathinaikosa i nanio već treći poraz grčkom timu.