Košarka
0

Euroliga: Barcelona pobijedila Žalgiris, CSKA Moskva bolja od Olympiakosa

Piše: Edin Isanović
Odigrane su četiri utakmice Eurolige Top 16, a postignuti su sljedeći rezultati: Lokomotiv Kuban – Darussafaka 82:58, CSKA Moskva – Olympiakos 92:85, Panathinaikos - Anadolu Efes 83:78 i Barcelona – Žalgiris 92:86.

Iako je Barcelona pobijedila goste iz Litvanije, početak je pripao gostima iz Kaunasa. Prvu četvrtinu dobili su rezultatiom 19:16.

U drugoj dionici domaći su zaigrali dosta bolje pa su je riješili u svoju korist rezultatom 22:12.

Također, Barcelona je i u trećoj četvrtini imala tri poena prednosti, bilo je 27:24. Stečenu prednost Španci su zadržali do kraja i došli do izuzetno važne pobjede od šest poena razlike.

Kod Barcelone je najefikasniji bio Navarro sa 14 postignuti poena, dok je kod gostiju Seibutis ubacio 19 poena.