Košarka
0

Euroliga: Barcelona očitala lekciju CSKA-u u Moskvi

Košarkaši Barcelone pobijedili su u Moskvi ekipu CSKA 81-60 u susretu 5. kola D grupe Eurolige. Bio je to susret dosada neporaženih sastava.

Barcelona je to, dakako, i ostala nakon što je demolirala Moskovljane u okršaju klubova koji su među najužim favoritima za naslov pobjednika ove sezone u Euroligi. Doduše, moskovska ekipa tu ulogu niti najmanje nije opravlada u ovoj utakmici, pogotovo ne u drugom poluvremenu kojeg je izgubila s 18 koševa razlike, nakon što je zaostajala za tri koša na poluvremenu.

Ante Tomić odigrao je za Barcelonu nepune 23 minute. Ubacio je 6 koševa uz šut 3-6 za dva poena i 0-4 iz slobodnih bacanja. Dodao je po dvije asistencije i blokade, te jednu osvojenu i dvije izgubljene lopte.

Juan Carlos Navarro bio je najefikasniji u Barceloni s 21 košem. Erazem Lorbek ubacio je 15 poena. Kod domaćina su najefikasniji bili Nenad Krstić s 18 koševa i Miloš Teodosić s 12.

Euroliga, 5. kolo D grupe:

CSKA – Barcelona 60-81 Lietuvos Ryras – Beşiktaş (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 5-0, 2. CSKA 4-1, 3. Beşiktaş 2-2 (-1), 4. Brose Baskets 1-3 (-1), 5. Lietuvos Rytas 1-3 (-1), 6. Partizan 0-4 (-1)