Košarka
0

Eurokup: Trabzonspor savladao Reggianu, Bayern bolji od Bilbaoa u gostima

Andrija Stipanović
U trećem kolu Top 32 faze Eurokupa Traboznspor je u grupi K na domaćem terenu rezultatom 82:76 savladao Reggianu, dok je Bayern u grupi G kao gost bio bolji od Bilbaoa rezultatom 78:76.

Utakmica u Turskoj bila je zanimljiva iz razloga što su gosti nakon prve četvrtine imali prednost 31:17. Međutim, Traboznspor je do kraja meča uspio preokernuti rezultat, a ključna je bila treća četvrtina u kojoj je domaći tim bio bolji, bilo je 22:10 čime je u posljednju dionicu ušao sa ukupnom prednošću 61:58. Razlika je narasla na konačnih 82:76.

U redovima Trabzonspora odličan učinak imao je bh. reprezentativac Andrija Stipanović sa postignutih 16 poena i šest skokova, a odličan učinak u njegovom timu imao je Dwight Hardy koji je ubacio 20 poena.

Tabela grupe K:

1. Trabzonspor 2-1
  2. Trento 2-1
  3. Reggiana 1-2
  4. Pinar Karsiyaka 1-2

Bayern je nakon prve četvrtine imao sedam poena zaostatka, ali je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat. Uslijedila je ponovo bolja igra Reggiane koja u posljednjih deset minuta ulazi sa dva poena prednosti (63:61). Ipak, njemački tim je do kraja napravio novi preokret i slavio rezultatom 78:76.

Bh. reprezentativac Alex Renfroe upisao je 16 poena i osam skokova za Bayern, a dobar učinak imao je i Nihad Đedović koji je dodao 12 poena.