Košarka
0

Eurokup: Neptunes bolji od Albe, vrlo dobra predstava Kikanovića

Elmedin Kikanović (Foto: Twitter)
Alba je pretrpjela prvi poraz u Top 32 fazi Eurokupa nakon što je u 2. kolu rezultatom 73:65 poražena u gostima od litvanskog Neptunesa.

Neptunes je već u prvoj četvrtini napravio značajnu razliku od 11 poena razlike koju su Njemci do poluvremena "istopili" tek za dva poena kada se na odmor otišlo s rezultatom 38:29.

Tokom treće četvrtine Alba je stigla do preokreta s kojim je ušla i u posljednjih deset minuta. Ipak, domaći tim ulaskom u seriju od 9-0 stiže do vodsstva 63:55 koje nije ispuštao do kraja i konačnih 73:65.

Arnas Butkevicius ubacio je 18 poena za domaći tim, dok je kod gostiju Will Cherry postigao 17 poena. Bh. reprezentativac Elmedin Kikanović upisao je 15 poena i šest skokova za Albu.