Košarka
0

Eurokup: Kikanović među boljima u pobjedi Albe nad Armanijem

(Foto: Twitter)
Alba iz Berlina upisala je domaću pobjedu u 1. kolu grupe J Top 32 faze Eurokupa. Njemački tim je savladao ekipu Armani Milana rezultatom 83:67.

Utakmica je bila poprilično ujednačena tokom prvog poluvremena u kojem je Alba većim dijelom vodila, ali nije uspijevala napraviti veću razliku od šest poena u drugoj četrvtini tako da je na poluvremenu na semaforu stajalo 41:40.

Treća četvrtina donijela je bolju igru domaćeg tima koji u posljednjih deset minuta ulazi sa osam poena prednosti, a onda je u finišu Alba igru podigla na još veći nivo i upisala ubjedljivu pobjedu 83:67.

Bh. reprezentativac Elmedin Kikanović ubacio je 16 poena za Albu i dodao osam skokova. Više poena od njega ubacili su samo njegov saigrač Dragan Milosavljević koji je skupio 23 poena, te Jamel McLean iz gostujućeg tima koji je ubacio 18 poena.