Košarka
1

Eurokup: Đedović sjajan u pobjedi Bayerna nad Banvitom, deset poena Kikanovića u porazu Albe

(Foto: EPA)
(Foto: EPA)
U 5. kolu grupe G Top 32 faze Eurokupa Bayern je na domaćem parketu rezultatom 77:62 slavio protiv Banvita, dok je Alba u grupi J poražena u gostima od Armani Milana rezultatom 91:78.

Banvit je bolje otvorio meč protiv Bayerna i imao je vodstvo nakon prvih deset minuta. Bayern stiže do preokreta u drugoj četvrtini, a onda je uslijedila ujednačena igra tokom treće dionice. Ipak, domaći tim je uspio napraviti značajnu razliku tokom treće četvrtine i mirno dočekati kraj meča.

Nihad Đedović je bio najbolji pojedinac susreta sa postignutih 28 poena za Bayern, dok je bh. reprezentativac Alex Renfore upisao 13 poena za njemački tim.

Tabela grupe G:

1. Bayern 4-1
  2. Banvitsport 3-2
  3. Bilbao 3-2
  4. Ulm 0-5

Alba je protiv Armanija bila ravnopravan protivnik sve do kraja prvog poluvremena koje je završeno rezultatom 47:45 za italijanski tim. Potom je uslijedila mnogo bolja igra Italijana u drugom poluvremenu kada je domaći tim bez problema stigao do pobjede s rezultatom 91:78.

Bh. reprezentativac Elmedin Kikanović postigao je 10 poena i dodao šest skokova za Albu.