Košarka
221

Eurobasket 2013: Hrvatska preko Ukrajine do polufinala

Anadolija
Košarkaška reprezentacija Hrvatske pobijedila je večeras u ljubljanskoj Stožice Areni, u četvrtfinalu evropskog prvenstva u Sloveniji, izabranu vrstu Ukrajine rezultatom 84:72 (22:22, 51:35, 70:61).

Hrvati će tako nastupom u polufinalu krenuti po treću medalju na evropskim prvenstvima, nakon što su u Njemačkoj 1993. i u Atini 1995. godini osvajali bronzu.

Predvođena Simonom i Antom Tomićem Hrvatska je četiri i pol minute prije kraja prve četvrtine najprije poravnala na 12:12, a zatim poenima Bojana Bogdanovića došla i u prednost od dva poena. Prva četvrtina završena je neriješenim rezultatom 22:22.

Pet minuta do kraja prvog poluvremena hrvatska reprezentacija uspjela je da se rezultatski "odlijepi" od požrtvovanih Ukrajinaca, a rezultat u tom momentu bio je 36:28 u korist izabranika Jasmina Repeše.

Hrvati su do kraja poluvremena i povećali prednost, a na odmor se otišlo rezultatom 51:35.

Krunoslav Simon uspješnim šutem za tri i sa ukupnih 19 poena sedam minuta prije kraja treće četvrtine odveo je Hrvatsku do 18 poena i otklonio sve dileme oko pobjednika. Isti igrač je postignutim 21 poenom predvodio izabranike Jasmina Repeše do pobjede. Najefikasiiji u selekciji Ukrajine bio je Eugene Jeter sa 15 poena.