Košarka
0

Eurobasket 2003: Slovenija bolja od BiH

Slovenija - BiH 73:62
U prvom susretu drugog kola grupe A Evropskog prvenstva u košarci izabrana selekcija Slovenije pobijedila je reprezentaciju Bosne i Hercegovine sa 73:62.

Reprezentacija BiH gotovo je cijelu utakmicu parirala Slovencima, ali naši su košarkaši utakmicu izgubili u posljednjih deset minuta susreta. Rezultat na poluvremenu bio je 37:35 za Slovence.

Nakon jučerašnje pobjede protiv Italije, Slovenija se već plasirala u naredni krug takmičenja. Sutra će Slovenci, u susretu protiv Francuske imati priliku da osvoje prvo mjesto u grupi A.

Lary Bird prisustvovao utakmici Slovenija - BiH
Prolazak u drugi krug takmičenja naša će reprezentacija imati priliku obezbjediti sutrašnjom eventualnom pobjedom protiv Italije.

U drugom susretu grupe A, Francuska je deklasirala reprezentaciju Italije sa 85:52.