Euroliga
0

Domercantov Unics 'razbio' Vardinu Olimpiju

Henry Domercant
Košarkaši Union Olimpije teško su poraženi na gostovanju kod Unics Kazana u sklopu 5. kola grupe D Eurolige. Na kraju je bilo 81-51 za ruski sastav.

Olimpija je utakmicu otvorila serijom 7-0, a na poluvrijeme se otišlo s 39-34 za Unics. No, u nastavku slovenska ekipa pada, pa Unics u prve tri minute treće četvrtine bježi na velikih 48-34, prednost koja se do kraja samo povećavala.

Najučinkovitiji u trećoj ovosezonskoj pobjedi Unicsa bio je Terrell Lyday s 22 koša (dvice 7-8), 4 skoka i 7 asistencija, što je bilo dovoljno za vrijednosni indeks 30. Dvocifreni učinak po broju poena kod pobjedničkog sastava ostvarili su još Mike Wilkinson (20) i Vladimir Veremeenko (11). Bh. reprezentativac Henry Domercant za nešto više od 32 minute na parketu postigao je osam koševa (1/4 iz igre i 2/6 za tri poena) te tome dodao jednu asistenciju i sedam skokova.

Kod poražene Olimpije najefikasniji je bio je Ratko Varda koji je za manje od 20 minuta na parketu postigao 13 koševa te ubilježio tri defanzivna skoka. Iz igre je šutao 5/7 a za tri poena 1/3.

Euroliga, 5. kolo:

Grupa D:

Unics Kazan – Union Olimpija 81-51 Galatasaray – Barcelona (kasnije)

Montepaschi Siena – Asseco Prokom (kasnije)

Redoslijed: 1. Barcelona 4-0 (-1), 2. Montepaschi Siena 3-1 (-1), 3. UNIKS 3-2, 4. Galatasaray 2-2 (-1), 5. Union Olimpija 1-4, 6. Asseco Prokom 0-4 (-1)