Košarka
0

Deveti poraz Detroit Pistonsa zaredom

I u novogodišnjoj večeri nema mira za NBA klubove, pa su tako njih deset u pogonu posljednjeg dana 2009. godine. Prvi su, pak, utakmicu odigrali košarkaši Detroita i Chicaga.

Veliki niz poraza Detroita se nastavio, upisali su deveti zaredom, a Chicago je slavio 98-87.

Pet utakmica je Detroit izgubio u gostima, a četiri na domaćem parketu kao i ovu posljednju protiv Chicaga.

Treba napomenuti da Detroit uprkos oporavku i povratku najboljih igrača (Hamilton, Prince, Gordon), izgleda potpuno izgubljeno i nezainteresirano na parketu, pa su ih tako i prije Chicaga uvjerljivo pobjeđivali: LA Lakers s 12 razlike (93-81), Toronto s 30 razlike (94-64) i New York sa 17 razlike (104-87).

Protiv Chicaga su se dobro držali do poluvremena (44-39), ali su potpuno pali u nastavku bez ikakve šanse da drže korak sa suparnikom.

Pobjednike je predvodio Derrick Rose sa 22 poena i po četiri skoka i asistencije, te Joakim Noah sa 15 poena i 21 skokom, dok je kod Detroita bolji od ostalih bio bivši igrač Chicaga Ben Gordon sa 21 poenom, te Rodney Stuckey sa 22 poena i šest asistencija.