Košarka
149

Deset poena Muse u pobjedi Cedevite nad Union Olimpijom

Cedevita je u 10. kolu ABA lige upisala treću uzastopnu pobjedu. Zagrebački tim je rezultatom 82:58 nanio težak poraz Union Olimpiji.

Cedevita je nakon prve četvrtine vodila sa 21:13, a na poluvremenu sa ubjedljivih 46:28 tako da je već tada bilo skoro jasno ko će slaviti u ovom meču.

U posljednju četvrtinu Cedevita je ušla sa razlikom od 26 poena i rutinski završila meč sa pobjedom 82:58.

Cedevita je sada na trećem mjestu tabele, dok je Olimpija osma i ovo joj je četvrti uzastopni poraz.

Džanan Musa je za nešto više od 18 minuta provedenih na terenu postigao 10 poena za domaći tim čemu je dodao pet skokova i četiri asistencije što je odličan učinak našeg dragulja. Drugi bh. reprezentativac u redovima Cedevite Nemanja Gordić dodao je pet poena.