Košarka
9

Curry predvodio Warriorse do treće pobjede nad Cavaliersima

Golden State Warriorsi su na krilima raspoloženog Stephena Curryja u četvrrtoj utakmici finala NBA lige pobijedili Cleveland Cavalierse rezultatom 108:97 i poveli ukupnim rezultatom 3:1.

Prva četvrtina utakmice tijesno je pripala Warriorsima rezultatom 29:28, dok su u drugoj bili bolji Cavaliersi s ubačenih 27 poena, šest više od Warriorsa. Clevelandu je taj preokret bio dovoljan za vodstvo na poluvremenu rezultatom 55:50.

Ipak, drugo poluvrijeme je pripalo košarkašima Golden Statea, koji su u trećoj četvrtini postigli 29 poena, a ekipa Clevelanda 22. U posljednjem periodu Warriorsi prave još veću razliku, ubacili su 29 poena, dok su Cavaliersi stali na 20. Bilo je to dovoljno za pobjedu od 11 poena razlike, rezultat je glasio 108:97 za Golden State, koji sada u finalu NBA like vodi protiv Clevelanda 3:1.

Warriorse je do pobjede predvodio Stephen Curry sa 38 poena, dok je Kyrie Irving ubacio 34 za Cavalierse.