Košarka
0

Clippersi zaustavili Celticse

Do najvećeg trijumfa sezone stigli su košarkaši LA Clippersa. U Staples Centru su savladali Boston Celticse 92-90 i prekinuli njihov niz od devet uzastopnih gostujućih pobjeda.

Playmaker Bostona Rajon Rondo odigrao je dobru utakmicu (20 poena, šest asistencija), no pretvorio se u tragičara susreta promašenim slobodnim bacanjima u samom finišu dvoboja. U posljednjih 1.5 sekundi imao je dva šuta s linije slobodnih bacanja, no promašio je oba, a Baron Davis (24 poena, 13 asistencija) odgovorio pogotkom upravo preko njega sa zvukom sirene za veliku pobjedu Clippersa. Inače, Celticsi su u Los Angeles stigli sa samo jednim porazom u posljednjih 15 susreta.

Derbi večeri u NBA ligi odigrali su Denver Nuggetsi i Dallas Mavericksi, a domaćin iz Pepsi Centra pretrpio je tek drugi domaći poraz ove sezone, te su sada na omjeru 13-2. Dallas je do pobjede vukao Drew Gooden s 19 poena i 10 skokova, dok se ključnom za pobjedu pokazala trica Dirka Nowitzkog (13 koševa, 11 uhvaćenih lopti) u prijelomnim trenucima susreta. Kod Denvera je zakazao vođa Carmelo Anthony. U utakmicu je ušao s prosjekom od 30.4 poena po susretu, a u porazu svoje momčadi sudjelovao je s, za njega skromnih, 16 ubačenih koševa. Nuggetsi su igrali bez povrijeđenog playmakera Chaunceyja Billupsa.

Do četvrte uzastopne pobjede i devete u posljednjih deset utakmica stigli su Cleveland Cavaliersi. Više od 20.500 ljudi u Quicken Loans Areni vidjelo je još jednu uvjerljivu pobjedu LeBrona Jamesa (29 poena, pet skokova, šest asistencija) i ostatka tima, ovog puta protiv Houston Rocketsa (108-83). Utakmica je zapravo riješena početkom treće četvrtine kada su James i Mo Williams (20 poena, šest skokova, pet asistencija) u manje od tri minute postigli pet trica za vodstvo 68-53. Bliže od minus 15 Rocketsi dalje nisu došli.

U dobroj su seriji i San Antonio Spursi. Gostovanje u New Yorku kod Knicksa prošli su neokrznuti (95-88) što im je bila osma pobjeda u posljednjih deset utakmica. Iako je David Lee (28 poena, 10 skokova) nadigrao Tima Duncana (13 poena, sedam skokova), Tony Parker (22p) i Manu Ginobili (17p) odradili su dio posla dostatan za pobjedu gostujuće ekipe.

Uz 25 poena Dwyanea Wadea, i to za samo 28 minuta igre najboljeg Heatovog igrača, Miami je lako svladao Indianu 114-80. Pobjeda od 34 koševa razlike najveća im je ove sezone. Starterima Indiana trebale su tri četvrtine utakmice da kombinirano ubace 25 poena i tako izjednače ono što je Wade sam napravio...

NBA liga, nedjelja:

Cleveland Cavaliers - Houston Rockets 108-83 (James 29p, 5s, 6a, Williams 20p, 6s, 5a / Brooks 23p) Miami Heat - Indiana Pacers 114-80 (Wade 25p, 6a, O'Neal 19p, 6s / Murphy 16p) New York Knicks - San Antonio Spurs 88-95 (Lee 28p, 10s, 5il / Parker 22p, Ginobili 17p, 4s) Denver Nuggets - Dallas Mavericks 96-104 (Martin 18p, 11s / Gooden 19p, 10s, Howard 17p, 9s, 4a) Los Angeles Clippers - Boston Celtics 92-90 (Kaman 27p, 12s, B. Davis 24p, 13s, 6il / Rondo 20p, 6a) Toronto Raptors - Detroit Pistons 102-95 (Bosh 25p, 16s, 4il, 3bl, Bargnani 16p, 6s / Jerebko 14p, 7s)