NBA doigravanje
0

Chicago i Miami stigli do druge pobjede

Samo su dvije utakmice doigravanja u najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrane u ponedjeljak. Iznenađenja nije bilo: Chicago je savladao Indianu 96-90, a Miami Philadelphiju 94-73.

Chicago Bullsi, sastav s najboljim omjerom NBA lige u njenom osnovnom dijelu, stigli su tako do druge pobjede u jednako toliko utakmica protiv Pacersa. Očekivano drugo slavlje ponovno je ostvareno na težak način, s malom razlikom, uprkos sjajnim izdanjima Derricka Rosea (36 poena, osam skokova, šest asistencija) i Carlosa Boozera (17 koševa, 16 uhvaćenih lopti) i tome što je Darren Collison, startni playmaker gostujuće ekipe, teren napustio u ranoj fazi utakmice zbog povrede lijevog skočnog zgloba. Moguće je da ga ista udalji iz ostatka serije protiv Bullsa.

U redovima Pacersa, koji su imali čak 24 skoka manje od domaćina (57-33), istaknuo se Danny Granger s 19 ubačenih koševa.

Daleko manje problema protiv 76ersa imaju igrači Miami Heata. Kako je sve izgledalo najbolje će reći da su LeBron James, Chris Bosh i Dwyane Wade svaki ponaosob u prvom poluvremenu utakmice ubacio više poena od startne petorke gostujuće ekipe. Završilo je 94-73, što je najslabiji napadački učinak Philadelphijine ekipe u doigravanju u 56 godina. Učinci startera u objema ekipama na kraju susreta iskazivali su supremaciju Heata 76-29.

Što čeka 76erse u nastavku serije može se vidjeti iz sljedećeg podatka: Miami nikada nije izgubio seriju u kojoj je vodio 2-0 (šest takvih situacija), a Philadelphia nikada nije prošla dalje nakon 0-2 (16 takvih situacija).

Prvi igrač 76ersa koji je u ovoj utakmici stigao do dvocifrenog broja poena bio je Jrue Holiday duboko u trećoj četvrtini utakmice. Do tada je James već ubacio 23, Bosh 15, a Wade 12 poena.

LeBron je susret završio s učinkom od 29 poena, sedam skokova i šest asistencija, Chris Bosh s 21 košem i 11 skokova, a Dwyane Wade s 14 poena i šest skokova. Kod 76ersa bolji od ostalih bio je Thaddeus Young s 18 poena i šest uhvaćenih lopti.

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija

Chicago (1) - Indiana (8) 96-90 (Rose 36p, 8s, 6a, 6il, Boozer 17p, 16s / Granger 19p, 4a) Miami (2) - Philadelphia (7) 94-73 (James 29p, 7s, 6a, Bosh 21p, 11s / Young 18p, 6s)