NBA doigravanje
0

Četiri uvodne pobjede domaćina

Boljepozicionirane, time i domaće ekipe, odnijele su pobjede u prve četiri utakmice prve runde NBA doigravanja. Prvi je s njom krenuo Cleveland, najbolja ekipa osnovnog dijela lige.

LeBron James vodio je svoju ekipu s 24 koša, šest skokova i pet asistencija, a dobru je podršku imao i u Shaquilleu O'Nealu (12 koševa), vidljivo mršavijem, koji je odigrao svoju prvu utakmicu nakon 25. februara. Propustio je posljednje 23 utakmice osnovnog dijela sezone zbog povrede ligamenata palca.

Cavaliersi su pobjedu osigurali u trećoj četvrtini otišavši na 22 koša razlike. Gosti su se vratili na minus sedam u četvrtoj, ali ozbiljnije zaprijetiti nisu uspjeli. Domaći su također gostima blokirali čak 12 šuteva, od čega samo James četiri.

Goste je s 28 koševa, sedam skokova i deset asistencija predvodio Derrick Rose.

Boston Celticsi slomili su Miami Heat (85-75) tvrdom obranom. Dwyane Wade i saigrači u drugom su poluvremenu ubacili svega 32 koša. Dobar posao na Wadeu odradio je Tony Allen ubacivši pritom 14 poena u napadu. Wade je svejedno završio utakmicu s 26 koševa.

Atlanta Hawksi iskoristili su u svakom pogledu prednost protiv Milwaukee Bucksa zbog povrede centra gostiju Andrewa Boguta. Pobijedili su 102-92. Joe Johnson ubacio je 22, a Mike Bibby 19 koševa za domaće. Goste je predvodio rookie Brandon Jennings s 34 koša.

Carmelo Anthony vodio je Denver Nuggetse do domaće pobjede nad desetkovanim Utah Jazzom 126-113. Ubacio je ponajbolji strijelac NBA lige 42 koša, što predstavlja njegov rekord u doigravanju, iskoristivši na najbolji način neigranje Andreja Kirilenka. Carlos Boozer za goste je igrao povrijeđen(rebro), Mehmet Okur pojačao je povredu lijeve Ahilove tetive tokom prvog poluvremena i više vjerojatno neće nastupati u seriji, dok je C.J. Miles odsjedio na klupi veći dio vremena nakon sudara s Chaunceyjem Billupsom.

NBA doigravanje, konferencijska četvrtfinala:

Istok:

Cleveland (1) – Chicago (8) 96-83 (James 24k, 6s, 5a, 4 bl, Williams 19k, 10a, Jamison 15k, 10s / Rose 28k, 7s, 10a)

Cleveland vodi u seriji 1-0

Atlanta (3) – Milwaukee (6) 102-92 (Johnson 22k, 7s, 5a / Jennings 34k)

Atlanta vodi u seriji 1-0

Boston (4) – Miami (5) 85-76 (Garnett 15k, 9a / Wade 26k, 8s, 6a)

Boston vodi u seriji 1-0