Košarka
5

Četiri Nurkićeva poena u novom porazu Denvera

Jusuf Nurkić
Denver Nuggetsi su sinoć upisali novi poraz, a ovog puta su ih savladali Boston Celticsi rezultatom 121:101.

Celticsi su bili mnogo bolji u prvoj četvrtini te su je riješili sa 18 poena razlike, bilo je 35:17. U drugoj su postigli 29 poena, tri manje od Nuggetsa, ali su na poluvremenu i dalje imali dobru prednost, vodili su 64:49.

Treća četvrtina je tijesno pripala ekipi Denvera, koja je ubacila 29 poena, dok su košarkaši Bostona postigli 27. U posljednjem periodu igre su bolji bili Celticsi te su postigli 30 poena, sedam više od Nuggetsa, što je bilo dovoljno za uvjerljivu pobjedu u ovoj utakmici s dvadeset poena razlike, bilo je 121:101.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić je odigrao 12 minuta za Nuggetse, a postigao je četiri poena i upisao dva ofanzivna skoka i jednu blokadu.

Celitcse je do pobjede predvodio Isaiah Thomas sa 22 poena, a 20 je postigao Avery Bradley.

Najbolji kod Nuggetsa bio je Nikola Jokić s 23 poena.