Košarka
0

Cedeviti ubjedljiva pobjeda protiv Zvezde, šest poena Gordića

U posljednjem, 14. kolu grupe E Top 16 faze Eurolige, Cedevita je u Zagrebu rezultatom 83:62 savladala Crvenu zvezdu.

Zvezda je prije ovog meča osigurala plasman u četvrtfinale i znalo se da će tamo putovati sa četvrtog mjesta u grupi, dok je Cedevita još ranije izgubila sve šanse za plasmanom među osam najboljih timova Evrope. Stoga, meč nije imao veliki značaj.

Cedevita je već u prvoj četvrtini pokazala da je više motivirana i da će vjerovatno slaviti, jer je nakon 10 minuta bilo 29:12 za zagrebački tim. Do kraja poluvremena razlika se povećala za četiri poena (52:31). Razlika u poenima ostala je ista i na kraju meča (83:62).

Pullen je sa 22 poena predvodio Cedevitu, a šest poena je dodao bh. reprezentativac Nemanja Gordić. Na drugoj strani 18 poena ubacio je Vladimir Štimac.

U drugom večerašnjem meču grupe E Darussafaka je minimalnim rezultatom 87:86 slavila protiv Lokomotiva iz Kubana. Ni ovaj meč nije donio promjene na tabeli tako da je Lokomotiv ostao drugi na tabeli, a Darussafaka šesta.