Košarka
0

Cedevita slavila protiv MZT-a, četiri poena Muse i sedam poena Gordića

(Foto: ABA liga)
Cedevita je nastavila sa sjajnom formom i upisala je šestu uzastopnu pobjedu u ABA ligi. U gostima je poražen MZT Skopje rezultatom 70:65.

MZT je nakon prve četvrtine imao osam poena razlike (20:12), a do poluvremena Cedevita je uspjela smanjiti razliku na pet poena (34:29. U drugom poluvremenu utakmica je bila ujednačena i Cedevita je tek u posljednjoj četvrtini stigla do prednosti koju je sačuvala i slavila sa konačnih 70:65.

Za domaći tim 18 poena ubacio je Drenovac, dok je u redovima Cedevite najviše poena upisao Bilan, ukupno 14.

Bh. reprezentativci Nemanja Gordić i Džanan Musa upisali su sedam, odnosno četiri poena za Cedevitu.

Cedevita je ovom pobjedom zauzela odličnu drugu poziciju, dok je MZT nakon šestog vezanog poraza na 12. mjestu.