Košarka
0

Cedevita pobijedila Igokeu sa 64:56

Košarkaši Cedevite došli su do iznimno važne pobjede na gostovanju kod Igokee, vodeće ekipe ABA lige. Zagrepčani su u utakmici 20. kola slavili sa 64:56...

Nanijeli su time Igokei peti ovosezonski poraz, ali i prvi na njezinom terenu u Laktašima. Sebi je, pak, ekipa Aleksandra Petrovića osigurala 12. pobjedu, važnu u borbi za jedno od prva četiri mjesta koja vode na završni turnir.

Praktički od samog početka je Cedevita nametnula ritam koji ekipa iz Bosne i Hercegovine nije uspjela pratiti. Petrovićevi su košarkaši riješili prvu četvrtinu u svoju korist s 20:14, a prednost su nastavili graditi i u drugoj dionici, tako da su na odmor otišli s +10 (35:25). Na ulasku u posljednju četvrtinu Cedevita je imala vodstvo 51:39 koje je do kraja bez poteškoća održala. Štaviše, u jednom je trenutku vodila čak sa 61:39.

Marko Tomas je sa 16 koševa, tri skoka, te po četiri asistencije i ukradene lopte bio prvo ime u pobjedničkom sastavu. Bracey Wright je dodao 11, a Marino Baždarić deset koševa. Miloš Komatina je ubacio 15 za Igokeu.

ABA liga, 20. kolo:

Igokea - Cedevita 56-64

Redoslijed: 1. Igokea 15-5, 2. Crvena zvezda 14-6, 3. Partizan 13-7, 4. Budućnost 12-8, 5. Cedevita 12-8, 6. Radnički 11-8 (-1)... 10. Cibona 7-13... 12. Zadar 7-13, 13. Split 7-13...