Košarka
7

Brooklyn Netsi poraženi od Toronto Raptorsa, 14 poena za Teletovića

Piše: D. B.
Brooklyn Netsi su u sinoćnjoj utakmici poraženi od Toronto Raptorsa rezultatom 89:105. Bh. reprezentativac Mirza Teletović postigao je 14 poena za Netse.

Netsima je pripala samo prva trećina, koju su riješili rezultatom 30:22 u svoju korist. Raptorsi su rezultat preokrenuli u drugoj trećini, postigli su 31 poen, a Netsi 22. Na poluvremenu je bilo 53:52 za Toronto.

Treći period igre pripao je Raptorsima koji su ubacili 23 poena, a Netsi dva manje. Rezultat je nakon treće četvrtine bio 75:73 za Raptorse.

Košarkaši Toronta su u posljednjoj četvrtini "dodali" gas, napravili veću razliku i pobijedili sa konačnih 105:89.

Bh. reprezentativac u redovima Netsa Mirza Teletović na parketu je proveo 21 minutu, postigao je 14 poena te upisao tri defanzivna skoka i dvije asistencije.

Raptorse je do pobjede predvodio sjajni Kyle Lowry sa 20 postignutih poena. Najbolji kod Netsa bio je Mason Plumlee sa 23 poena.