NBA doigravanje
0

Boston i Dallas poveli 2-0, Orlando izjednačio

Košarkaši Boston Celticsa i Dallas Mavericksa maksimalno su iskoristili prve dvije domaće utakmice u prvom krugu doigravanja NBA lige, dok se Orlando vratio u igru nakon posrtaja u prvom susretu.

Boston je tako sa 96-93 u svom TD Gardenu slavio protiv New York Knicksa i poveo 2-0 ponajviše zahvaljujući Kevinu Garnettu i Rajonu Rondu.

Tako je Garnett pogodio horok 12 sekundi prije kraja susreta za vodstvo Celticsa 94-93, a potom u sljedećem napadu i ukrao loptu Jaredu Jeffriesu pod košem nakon čega je uslijedio prekršaj Knicksa, te iskorištena slobodna bacanja Delontea Westa za konačan rezultat.

U redovima Celticsa najefikasniji je bio Rajon Rondo s 30 koševa, dok je Paul Pierce 16 od svojih 20 koševa ubacio u drugom poluvremenu. Ray Allen ubacio je 18 koševa, dok je Garnett dodao 12 uz 10 skokova i 6 asistencija. Kod Knicksa je najbolju utakmicu doigravanja u svojoj karijeri odigrao Carmelo Anthony koji je ubacio 42 koša (šut iz igre 14/30) uz 17 skokova i 6 asistencija, ali to nije bilo dovoljno za pobjedu. Anthony nije imao pravu pratnju saigrača, a treba reći da su Knicksi bili hendikepirani neigranjem dvojice ključnih igrača Amar'ea Stoudemirea i Chaunceyja Billupsa. Tako je Stoudemire propustio cijelo drugo poluvrijeme zbog grčeva u leđima, a Billups cijeli susret zbog povrede lijevog koljena. Treća utakmica serije na rasporedu je u petak u Madison Square Gardenu u New Yorku.

Orlando Magic je na krilima sjajnog Dwighta Howarda u svom Amway Centeru savladao Atlanta Hawkse 88-82 i tako došao do izjednačenja u seriji na 1-1. Howard je ubacio 33 koša uz 19 skokova (osam u napadu), dok mu je Nelson sjajno pomogao s 13 koševa i 8 skokova. Ključnu seriju 10-1 Magic je napravio krajem treće četvrtine i tako u posljednju dionicu ušao s 11 koševa viška, te je prednost uspio odbraniti do kraja. Magic pobjedu u drugom susretu ponajviše može zahvaliti kvalitetnoj odbrani koja je Hawkse limitirala na tek 39% šuta iz igre.

U redovima Atlante najefikasniji su bili Jamal Crawford s 25 i Josh Smith sa 17 koševa. Serija u petak seli u Phillips Arenu u Atlantu.

Dallas Mavericksi trijumfovali su protiv Portland Trail Blazersa na svom parketu s 101-89, pa tako sada u Portland idu s vodstvom 2-0. Raspoloženi trojac Mavericksi su imali u Dirku Nowitzkom, Predragu Stojakoviću i Jasonu Kiddu. Nowitzki je 14 od svoja 33 koša ubacio u posljednjoj četvrtini, a dodao je i sedam skokova, dok je Stojaković ubacio ukupno 21 koš, od čega njih 15 tricama čime je izjednačio svoj dalekometni učinak u doigravanju. Kidd je ubacio 18 koševa uz 8 asistencija, a pogodio je i tri trice, čime je nastavio svoj sjajan dalekometni učinak, budući je u prvom susretu serije ubacio 24 koša, od čega šest trica.

LeMarcus Aldridge s 24 koša (i 10 skokova) bio je najefikasniji kod Portlanda, dok su Gerald Wallace i Andre Miller ubacili po 18.

NBA doigravanje, prvi krug:

Istočna konferencija:

Boston (3) – New York (6) 96-93 (Rondo 30k, 7a, Pierce 20k / Anthony 42k, 17s, 6s, Douglas 14k) (Boston vodi u seriji 2-0)

Orlando (4) – Atlanta (5) 88-82 (Howard 33k, 19s, Nelson 13k / Crawford 25k, Smith 17k) (serija je izjednačena na 1-1)

Zapadna konferencija:

Dallas (3) – Portland (6) 101-89 (Nowitzki 33k, 7s, Stojaković 21k / Aldridge 24k, 10s) (Dallas vodi u seriji 2-0)