Liga za prvaka BiH
0

FOTO / Bosna - Zrinjski 72:62

Sarajevo-x.com
Košarkaši Bosne ASA BH Telecom ostvarili su drugu pobjedu u Ligi za prvaka BiH. U susretu drugog kola Bosna je u Sarajevu savladala Zrinjski HT Mostar sa 72:62.

Zrinjski je bio ravnopravan protivnik u prvom poluvremenu, a Bosna se uspjela rezultatski "odlijepiti" tek u posljednjoj minuti tog dijela igre, pa se na odmor otišlo rezultatom 32:24.

U drugom dijelu igre Bosna je bila dominantniji tim pa pobjeda nije došla u pitanje. Najbolji u redovima "Studenata" bio je kapiten suad Šehović koji je upisao 17 poena.

U posljednjih pet minuta priliku da igraju u redovima Bosne dobili su i mladi - Čamdžić, Buza i Radonjić.

U drugoj utakmici drugog kola večeras je ekipa Širokog TT Kabeli savladala domaću Lastu Čapljina rezultatom 72:61. U srijedu se sastaju Sloboda - Igokea. Tabela:

1. Široki TT Kabeli 2 2 0 162:138 4
  2. Bosna ASA BHT 2 2 0 151:137 4
  1. Igokea 1 1 0 86:70 2
  2. Čapljina Lasta 2 0 2 136:151 2
  3. Zrinjski HT Mostar 2 0 2 132:158 2
  4. Sloboda 1 0 1 77:90 1