U praznoj Zetri
0

Bosna savladala Široki Brijeg 85:75

Sarajevo-x.com
KK Bosna savladala je u danas odigranoj utakmici košarkaše Širokog Brijega u Zetri rezultatom 85:75. Utakmica je odigrana pred praznim tribinama olimpijske dvorane u Sarajevu.

Bio je ovo prvi poraz košarkaša Širokog Brijega, aktuelnog prvaka BiH nakon sedam uzastopnih pobjeda. Utakmica je protekla u nervoznoj i na momente nesportskoj igri.

Nakon izjednačene prve četvrtine gosti iz Hercegovine u drugom periodu igre napravili su seriju od 13:0, čime su otišli na +11 poena prednosti. Bosna do kraja poluvremena uspjeva ubaciti u brzinu više i smanjiti prednost gostiju. Na poluvrijeme se otišlo rezultato 35:41.

Drugo poluvrijeme počelo je uz još veću nervozu koja je rezultirala sa dvije tehničke i nesportskom greškom za Širokobriježane. U ovoj četvrtini Bosna je slavila rezultatom 32:19.

Do kraja utakmice košarkaši bordo tima serijom trica održavali su prednost i zasluženo stigli do pobjede.

Najefikasniji kod domaćina bio je Đurasović sa 16 poena, a kod gostiju Špralja i Grgat sa 15 poena.