Košarka
137

BiH poražena od Belgije u pripremnom meču, Musa i Nurkić najbolji strijelci našeg tima

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je poraz od Belgije u pripremnom meču pred kvalifikacije za Eurobasket. Belgija je slavila rezultatom 73:67.

Meč se igrao u okviru prijateljskog turnira u Skopju gdje još nastupaju domaćin Makedonija te Crna Gora.

Belgija je skoro sve vrijeme bila u prednosti, a meč je otvorila serijom 8:0. Naš tim je uspio pred kraj četvrtine izjednačiti te doći i do preokreta s kojim smo otišli na prvu pauzu kada je bilo 16:14 za naš tim. Potom je Belgija relativno brzo vratila prednost koju je uspješno čuvala.

Tokom treće četvrtine gubili smo i sa 14 poena razlike (47:33) što je bilo najveće vodstvo Belgije u ovom meču.

U posljednjoj četvrtini, šest minuta prije kraja, uspjeli smo izjednačiti na 57:57, ali je Belgija vrlo brzo vratila prednost koju nije ispuštala do kraja meča.

Najviše poena u našem timu upisali su Musa i Nurkić. Oni su postigli po 13 poena. Belgiju je sa 22 poena predvodio De Zeeuw.

BiH će sutra igrati protiv Crne Gore, a za dva dana na rasporedu je meč protiv Makedonije.

BiH: Teletović 11, Milošević 7, Gordić 3, Musa 13, Nurkić 13, Zahirahić, Buza, Vrabac 4, Gegić, Kikanović 1, Sulejmanović, Halilović.