Košarka
0

Barcelona prvi učesnik "final foura" Eurolige

FENA
Košarkaši Barcelone prvi su učesnici "final foura" Eurolige, koji će se od 11. do 13. maja igrati u Istanbulu.

Katalonski klub je riješio četvrtfinalnu seriju play-offa protiv ruskog Uniksa sa maksimalnih 3:0 u pobjedama.

U trećoj utakmici odigranoj u Rusiji Uniks je bio bolji rival u prvom poluvremenu, kada je imao i deset poena prednosti. Ipak, u nastavku Barcelona nije dozvolila iznenađenje, a pobjedu je obezbijedila u posljednjoj četvrtini, serijom poena Uertasa i Valasa.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Navaro sa 21 poenom, a u domaćoj ekipi bh. reprezentativac Henry Domercant sa 19 koševa.

Rezultat: Uniks - Barselona 56:67 (19:17, 15:11, 11:18, 11:21)

Večeras je na programu susret između Maccabija i Panathinaikosa. Nakon dvije utakmice rezultat je izjednačen 1:1.

U srijedu se igraju preostali susreti Bilbao Basket - CSKA Moskva i Olympiacos - Montepaschi Siena.