Košarka
106

Australija napravila iznenađenje i savladala Srbiju sa 15 poena razlike

Srbija je izgubila u drugom kolu grupe A na Olimpijskim igrama u Riju od selekcije Australije. Australci su slavili sa 95:80.

Australija je mnogo bolje otvorila utakmicu, a u redovima Srbije jedini je na svom nivou bio Raduljica, koji je i postigao prvih devet koševa za svoju selekciju. Prva četvrtina završena rezultatom 26:23 za Australiju uz 10 poena Dellavedove.

Prvo vodstvo Srbija je imala u 11. minuti susreta kada je Raduljicinim košem povela sa 28:26. Australci su potom napravili seriju 9:2 i poveli sa 37:30, no do kraja poluvremena izabranici Saše Đorđevića su uspjeli povesti sa 43:40.

I u trećoj dionici igre vidjeli smo ravnopravnu borbu, te se u posljednjih 10 minuta susreta ušlo s minimalnom prednošću naših istočnih susjeda (63:62).

Australija je na početku posljednje četvrtine ponovo stigla u vodstvo (64:63), a šest minuta prije kraja meča je serijom 9:0 stigla do šest poena prednosti (73:67). Australija je izjednačila najveću prednost na meču četiri minute prije kraja, kada je rezultat na semaforu pokazivao 78:71. Do kraja meča Australci su na krilima Dellavedove i Millsa stigli do velike pobjede.

Dellavedova je susret završilo sa 23 poena i 13 asistencija, a Mills je upisao 26 poena, dok je u redovima Srbije bolji od ostalih bio Raduljica sa 25 poena.