Košarka
0

Atlanta upisala i četvrti poraz zaredom

Košarkaši Miamija i Atlante se vrlo dobro poznaju od prošle sezone kada su kao četvrta i peta ekipa Istoka igrali u prvom krugu doigravanja.

Zanimljivo je i da su trenutno na istim pozicijama Istočne konferencije, a u ponedjeljak navečer su i jedni i drugi tražili izlaz iz kratke krize, budući da su iza sebe imali po tri poraza zaredom.

Gubitnički niz je prekinuo Miami koji je uvjerljivo slavio 92-75, a gotovo kompletni posao Miami je napravio u prvom poluvremenu koje je završilo sa 51-34 za Heat. Početkom nastavka je bilo i 25 poena prednosti, što ne mora čuditi ako se zna da je Atlanta utakmicu završila sa 35 posto šuta (25 od 71), a veliki dio utakmice su bili i ispod 30 posto šuta iz igre.

Beasley i Wade su kombinirano u prvoj četvrtini ubacili čak 20 poena, a na kraju je statistički najbolji bio Dwyane Wade sa 28 poena, osam skokova i četiri asistencije. Michael Beasley je utakmicu završio sa 22 poena, osam skokova i tri asistencije.

Miami je i posve nadskakao suparnika (52-30).

Kevin Durant (25 poena), sjajni igrač Oklahoma Cityja, je prvi put u zadnjih osam utakmica ostao ispod 30 poena, a tek šesti put ove sezone nije predvodio po poenima svoju ekipu. No, uprkos tome Oklahoma City je sjajno obavila posao kod Chicaga, te pobijedila 98-85.

Chicago je iza sebe imao niz od četiri pobjede, ali su katastrofalno odradili treću četvrtinu koju su gosti dobili 32-14. Oklahomu je do novog, devetnaestog slavlja u sezoni, predvodio Russell Westbrook sa 29 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Kada Brandon Roy ubaci samo šest poena za 40 minuta igre onda Portland ne može očekivati ništa drugo nego poraz, koji se dogodio u LA-u kod Clippersa (105-95). Centarski par Marcus Camby (9 poena, 15 skokova i 6 asistencija) i Chris Kaman (20 poena i 8 skokova) je predvodio domaćina.

New Orleans je iznenadio Utah u Salt Lake Cityju, te slavio 91-87.

NBA liga, ponedjeljak:

Miami - Atlanta 92-75 (Wade 28p, 8s, 4a, Beasley 22p, 8s, 3a / Crawford 23p) Chicago - Oklahoma City 85-98 (Rose 19p, 7a / Westbrook 20p, 7s, 6a, Durant 25p, 8s) Utah - New Orleans 87-91 (Williams 17p, 11a / West 20p, 9s, Paul 12p, 6s, 9a) LA Clippers - Portland 105-95 (Camby 9p, 15s, 6a, 3bl, Kaman 20p, 8s / Miller 22p, 16a)