Košarka
0

Arenas se vratio na košarkaški parket

Jedan od najboljih košarkaša Washington Wizardsa, Gilbert Arenas, vratio se na košarkaške parkete nakon skoro godine dana izbivanja radi povrede koljena...

Ovaj trostruki All Star igrač posljednju je utakmicu odigrao 27. aprila 2008. godine. Vratio se u utakmici na domaćem parketu protiv Detroita u kojoj je njegova momčad poražena 98-96. Proveo je 30 minuta na parketu i za to je vrijeme ostvario učinak od 15 koševa i 10 asistencija, a imao je priliku i postati junak utakmice, ali je njegov šut za pobjedu tri sekunde prije posljednje sirene blokirao Kwame Brown. Arenas je u proteklih 18 mjeseci koljena operirao čak tri puta i propustio je 156 od ukupno 173 utakmice (uključujući doigravanje).

Najbolji igrač Pistonsa, koji su pobjedom prekinuli niz od tri uzastopna poraza, bio je povratnik u momčad (nakon šest utakmica pauze radi ozljede prepona) Richard Hamilton, koji je zabio 16 od svojeg 31 koša u trećoj četvrtini.

Utah je u Salt Lake Cityju savladao Phoenix 104-99 u produžetku, a Derron Williams zabio je sedam od svojeg 21 koša u odlučujućih pet minuta, a ukupno je upisao i 13 asistencija. Do 14. uzastopne pobjede na domaćem parketu Jazzere je predvodio Mehmet Okur s 26 koševa i 11 skokova. Kod poraženog Phoenixa najbolji je bio Steve Nash s 20 koševa.

Chicago Bullsi savladali su u svom United Centru Indiana Pacerse 112-106 i tako upisali svoju četvrtu uzastopnu pobjedu, izjednačivši time najdulji pobjednički niz u posljednje dvije godine. Ben Gordon zabio je 25 koševa, dok je John Salmons dodao 22 za 36. ovosezonsko slavlje Bullsa (u 76 utakmica). Kod Indiane ja najefikasniji bio Danny Granger s 32 koša.