Košarka
5

All Star: Zapad pobijedio Istok, Russell Westbrook postigao 41 poen

(Foto: EPA)
Sjajnu utakmicu su sinoć odigrali košarkaši Zapadne i Istočne konferencije u njujorškom Madison Square Gardenu, a pobjedu je upisao Zapad rezultatom 163:158.

Zapad je nakon prve četvrtine imao 11 poena prednosti, bilo je 47:36. Druga četvrtina je pripala Istoku, koji je postigao 46 poena, dok su košarkaši Zapada ubacili deset manje. Na poluvremenu je bilo 83:82 za Zapad.

Treću četvrtinu su tijesno dobili košarkaši Istoka, koji su postigli 40 poena, a Istok je postigao 39 poena. Uoči posljednje četvrtine je bilo neriješeno 122:122.

U posljednjem periodu igre bolji je bio Zapad te je sa 41 poenom u odnosu na 36 Istoka slavio pobjedu rezultatom 163:158.

Zapad je do pobjede predvodio fenomenalni Russell Westbrook sa 41 poenom, dok je James Harden ubacio 29 poena.

Najbolji u ekipi Istoka bio je Lebron James sa 30 postignutih poena, a Kyle Korver je upisao 21 poen.

Gledatelji u areni i pored malih ekrana su mogli uživati u lijepim zakucavanjima i potezima zvijezda NBA-a.